Jeżeli widzisz ten tekst to poczekaj na pełne wczytanie się strony lub skorzystaj z przeglądarki obsługującej arkusze stylów (czyli aktualnej wersji przeglądarki np: Mozilla, Netscape, Opera, Safari, Internet Explorer lub podobnych.)

Loos kotły przemysłowe

LOOS od ponad 156 lat produkuje kotły przemysłowe, kotły wodne i kotły parowe.

Loos:kotły przemysłowe, kotły parowe, kotły wodne.

Kotłownia: nowoczesne energooszczędne kotły w Twojej kotłowni.

O firmie

LOOS Centrum stanowi część światowego koncernu Bosch, największego na Świecie producenta przemysłowych kotłów parowych i wodnych dla wszystkich gałęzi przemysłu. Działamy od 1865 roku, a od połowy 2012 roku połączyliśmy siły z koncernem Bosch. Podczas przeszło półtora wieku działalności wyprodukowaliśmy więcej niż 140 000 kotłów, które dostarczyliśmy do ponad 165 krajów Świata. Nasz profesjonalny serwis fabryczny gwarantuje bezpieczeństwo i spokój klientów.

"Zawsze wiedziałem, że każda fabryka potrzebuje serca, którego bicie zależy od jego siły (efektywności energetycznej), wydajności i współpracy z innymi organami. Dla mnie sercem każdej fabryki są nasze kotły przemysłowe, których żywotność i niezawodność stanowią dla mnie ogromne zobowiązanie u naszych klientów. Dbamy nie tylko o serca polskich szpitali, fabryk przemysłowych, ciepłowni miejskich ale również mleczarni czy zakładów produkcyjnych z każdej niemal gałęzi gospodarki."

Członek Zarządu LOOS Centrum
mgr inż. Bernhard Morawietz

Historia


1865 Fundacja Philipp Loos w Neustadt (Pfalz, Niemcy)
1917 Nowy zakład produkcyjny w Gunzenhausen (Bawaria, Niemcy), rozpoczęcie produkcji seryjnej pionowych kotłów trójciągowych
1952 Opatentowanie trójciągowego kotła płomienicowo-płomieniówkowego
1959 Dalszy zakład produkcyjny w Bischhofshofen w Austrii do produkcji kotłów grzewczych
1965 30 000 dostarczonych kotłów, 100-lecie firmy Loos
1996 Założenie firmy Loos Centrum w Warszawie (Polska)
2009 Loos staje się spółką Bosch
2012 Zmiana marki: LOOS na BOSCH
2017 Pierwszy cyfrowy asystent wydajności na rynku kotłów przemysłowych
2021 Dostarczenie i uruchomienie pierwszego parowego zasilanego w 100% wodorem
2021 Firma LOOS Centrum świętuje 25-lecie swojej działalności w Polsce
2022 Dostarczenie pierwszego w Polsce kotła parowego elektrycznego BOSCH ELSB
2023 Uruchomienie pierwszego w Polsce kotła parowego elektrycznego BOSCH ELSB

Nasze zakłady

Zakład w Gunzenhausen - Niemcy

 

Zakład w Bischofshofen - Austria

Gunzenhausen   Bischofshofen


Wsparcie Adam Małysza i Polskeigo Związku Narciarskiego

Grupa Firm LOOS ma nadzieję, że wspierając skoczków narciarskich nie tylko przyczyni się do wzrostu popularności skoków narciarskich, ale także pomoże skoczkom, aby pokazali Światu - my również potrafimy zwyciężać.

"Zbliża się zima i my jesteśmy gotowi"
"Możemy z pozycji outsidera zaatakować największe potęgi narciarskie. Dzięki naszemu trenerowi Apoloniuszowi Tajnerowi mogliśmy się lepiej przygotować. Ponadto jesteśmy w lepszej kondycji psychicznej. To powinno nam pomóc osiągać lepsze wyniki w przyszłym sezonie narciarskim".

Adam Małysz na konferencji prasowej w dniu 09.11.00 w Warszawie, przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego FIS WORLD CUP 2000/2001.

 

"....Wierzyliśmy zawsze w ogromne możliwości polskich narciarzy, a zwłaszcza w Adama Małysza. Dlatego od lat współpracujemy z Polskim Związkiem Narciarskim. Byliśmy z naszymi zawodnikami i ze Związkiem w trudnych i chudych latach, tym bardziej cieszymy się teraz, gdy nadchodzą sukcesy..."

mówi Bernhard Morawietz, członek zarządu firmy LOOS w Polsce.
Warszawa 20.12.2000r

 

"...właściciele firmy LOOS, a także wielu jej pracowników są szczególnie związani ze sportami zimowymi. Jeden z zakładów produkcyjnych znajduje się w Bischofshofen (Austria). Dlatego tak bardzo cieszą nas zwycięstwa Adama Małysza. Mamy nadzieję, że dalszemu rozwojowi naszej firmy będą towarzyszyćy nieustające sukcesy polskich narciarzy..."

mówi Bernhard Morawietz.
Warszawa, 08.01.2001r.

 

Sukcesy:
Srebny Medal Olimpijski na skoczni dużej w Salt Lake 2002
Brązowy Medal Olimpijski na skoczni średniej w Salt Lake 2002r
1 miejsce na M. w Lahti w 2001r.
2 miejsce na M. w Lahti w 2001r.
1 miejsce w P. w sezonie 00/01r.
1 miejsce w TCS w sezonie 00/01r.
7 miejsce w P. w sezonie 95/96r.
Wielokrotny Mistrz Polski

Adam Małysz

"Bardzo chciałbym abyście byli z nami nie tylko podczas sukcesów, ale również w momentach naszych niepowodzeń. Chciałbym również aby kibice traktowali nas jak normalnych ludzi bo takimi jesteśmy. Trzymajcie za nas kciuki w nadchodzącym sezonie. Pozdrawiam wszystkich internautów oraz kibiców skoków narciarskich"

Adam Małysz

Masz pytania? Szukasz kotłów przemysłowych dla swojej firmy? Jesteśmy zawsze do dyspozycji!